Image

Kiedy zainteresowanie rynkiem nieruchomości trwa w najlepsze, istnieje pokusa, aby sprzedawać mieszkanie samemu, bez pomocy pośredników i biura nieruchomości.
Oczywistym jest, że korzystanie z pomocy pośrednika wiąże się z opłatą prowizyjną w przypadku podpisania umowy, jednak istnieje wiele zalet, które warte są tej ceny.

Poznaj kluczowe korzyści wynikające z korzystania z pomocy pośrednika.

 1. Unikasz przypadkowych oglądaczy
  Mieszkania wystawione w internecie często przyciągają osoby, które dopiero zaczynają myśleć o zakupie mieszkania i rozglądają się, co jest dostępne na rynku. Ponieważ nie są zdecydowani i bardzo wstępnie podchodzą do tematu, skutkuje to tym, że właściciel mieszkania otrzymuje wiele telefonów lub wiadomości, umawia się na oglądanie mieszkania, a te albo wcale nie dochodzą do skutku, albo to spotkanie pod tytułem „tylko się rozglądam”. Pewnym jest, że jedna i druga opcja to strata czasu.
 2. Potencjalni klienci mają zdolność kredytową
  Kwestia uzyskania kredytu nie jest w pełni zależna od kupującego, a co dopiero sprzedającego. Mimo wysokich kosztów kredytu, nadal niewielki procent klientów kupuje nieruchomość za gotówkę. W efekcie nawet jeśli właściciel znajdzie osobę zainteresowaną zakupem, musi czekać na decyzję z banku, a to przedłuża czas transakcji i uniemożliwia docieranie z ofertą do kolejnych potencjalnych klientów. My już na wstępnym spotkaniu sprawdzamy zdolność kredytową klienta, zanim przedstawimy mu oferty nieruchomości. To oszczędność czasu dla każdej ze stron.
 3. Odwiedzają Cię tylko zainteresowani klienci
  Wiele osób samodzielnie poszukujących mieszkań, potrafi oglądać zarówno kawalerki jak i 3-pokojowe mieszkania, w różnych dzielnicach i w różnym standardzie. Zarówno ja jak i mój zespół na wstępnym spotkaniu przeprowadzamy z potencjalnym kupującym wywiad dotyczący jego preferencji i oczekiwań. Dzięki temu możemy przedstawić nieruchomości dostosowane do oczekiwań, a tym samym zaoszczędzić czas i kupującego i właściciela mieszkania.
 4. Zyskujesz bezpieczeństwo
  Mało kto o tym wspomina, ale zwłaszcza jeśli kupujący chce sprzedać własne mieszkanie, w środku znajdują się sprzęty, cenne przedmioty i wyposażenie, może narażać się na niebezpieczeństwo. Jeśli odwiedzający oglądają mieszkanie w takiej wersji, wśród nich może równie dobrze pojawić się potencjalny złodziej, który pod pretekstem zakupu mieszkania dokładnie obejrzy zamki, zabezpieczenia, sprawdzi jakie „fanty” może wynieść z mieszkania. My jako pośrednicy zapisujemy dane każdego potencjalnego klienta, a to zwiększa bezpieczeństwo wizyty w mieszkaniu i samej transakcji.
 5. Oferty na wielu portalach
  Indywidulany klient musi na każdym portalu oddzielnie wykupić możliwość wystawienia ogłoszenia oraz jego promocję, która nie należy do najtańszych i jest ograniczona czasowo.
  My jako agencje mamy podpisane umowy z portalami, na których wystawiamy ogłoszenia oraz dodatkowo wykupujemy pakiety promocji dla wybranych nieruchomości. Prowadzimy również obszerne statystki, dzięki czemu wiemy, ile osób zapoznało się z ofertą, ile osób zadzwoniło lub napisało zapytanie na wybraną nieruchomość.

Jeśli posiadasz nieruchomość na sprzedaż lub chcesz kupić, skontaktuj się ze mną. Przedstawię Ci możliwości współpracy ze mną i moim zespołem.

Paweł Komorowski tel. 502 582 111

Comments are closed.