Image

Ubezpieczenia grupowe to jedna z najpopularniejszych ofert zaraz po ubezpieczeniach obowiązkowych, gdyż w tym przypadku oferty znajdują nas w pewnym sensie same. Otrzymujemy możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego w pracy, w szkole, na uczelni…

Łatwość przystąpienia – Najczęściej w zakładzie pracy pojawia się jedna oferta i konkretna propozycja. Nie musimy dokonywać wyboru albo się zgadzamy albo nie. Dodatkowo, jeśli podpiszemy deklarację, składka co miesiąc będzie odprowadzana z naszej pensji, a wszelkimi formalnościami zajmie się oddelegowana do tego osoba w naszym zakładzie pracy.

Niska cena – niewątpliwą zaletą ubezpieczeń grupowych jest ich niska cena. Oferta jest ujednolicona dla wszystkich, a ryzyko ubezpieczeniowe rozłożone, dlatego podstawowy wariant ubezpieczenia to najczęściej koszt rzędu kilkudziesięciu złotych.

Szeroki zakres ubezpieczenia – ponieważ oferty ubezpieczeń grupowych tworzone są w taki sposób, by były atrakcyjne dla różnych klientów. Zakres polis w ubezpieczeniach grupowych zazwyczaj jest szeroki i obejmuje różne wypadki lub okoliczności.

Nie trzeba spełniać konkretnych warunków – ubezpieczenia grupowe najczęściej nie mają określonych zasad, nie trzeba spełniać konkretnych warunków, by do nich przystąpić. Zazwyczaj nie ma również ankiety medycznej, dlatego właściwie każdy może skorzystać z takiej oferty.

Ubezpieczenia grupowe mają jednak również swoje wady, o których warto pamiętać, kiedy korzystamy z oferty.

Niskie wypłaty – biorąc pod uwagę niską składkę i bardzo szeroki zakres ubezpieczenia, musimy liczyć się z tym, że w razie wypadku również wypłaty będą symboliczne.

Niedostosowanie warunków do ryzyka – każdy ma specyficzną sytuację osobistą i każdy narażony jest na inne ryzyka, tymczasem w ubezpieczeniach grupowych takie same warunki będzie mieć młoda mama trójki dzieci, jak i samotny mężczyzna kilka lat przed emeryturą.

Nie jesteśmy stroną umowy – ponieważ to nie my zawieramy umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, nie mamy wpływu na jej rozwiązanie (np. jeśli kilka osób odstąpi i nie zbierze się minimalna liczba ubezpieczonych), a nasza polisa przestaje obowiązywać z chwilą rozwiązania stosunku pracy.

Jeśli zależy Ci na ubezpieczeniu, które realnie zabezpieczy Cię przed najbardziej prawdopodobnymi dla Ciebie ryzykami – zapraszam do kontaktu!

Comments are closed.